को’रोनाले थलिएको अमेरिकामा वि’नाशकारी आँधी, ११ को नि’धन


१ बैशाख २०७७, सोमबार वासिङटन । अमेरिकामा वि’नाशकारी आँ’धीका कारण कम्तीमा एघार जनाको मृ’त्यु भएको छ । देशको दक्षिणी क्षेत्रमा पर्ने मिसिसिपी राज्यमा उनीहरुको मृ’त्यु भएको र अन्य क्ष’तिको विवरण सङ्कलन हुँदै गरेको अधिकारीहरुले जनाएका छन् । को’रोनाका कारण विश्वमै सबैभन्दा धेरै मानिसको मृ’त्यु भइरहेका बेलामा अमेरिकामा आँ’धीका कारण पनि मा’नवीय क्ष’ति भएको हो ।

अमेरिकी सञ्चार माध्यमहरुले सरकारी अधिकारीहरुलाई उद्धृत गर्दै सोमबार जनाए अनुसार घ’टना आइतबार भएको थियो ।मौसम पूर्वानुमान विभागका अधिकारीहरुले थप आँ’धीको समेत सम्भावना रहेकाले सतर्कता अपनाउन आग्रह गरेका छन् । मिसिसिपीका गभर्नर टाटे रिभेसले सामाजिक सञ्जाल ट्वीटर मार्फत् राज्यभरी सं’कटकाल घो’षणा गरिएको जानकारी दिएका छन् । उनले भनेका छन्, “नागरिकको स्वास्थ्य र सु’रक्षालाई ध्यान दिदै राज्यमा सं’कटकालको घो’षणा गर्नु परेको छ ।”

उनले आँ’धीबाट पि’डितहरुलाई सरकारले खोजी तथा उ’द्धार गरिरहेको पनि जानकारी दिए । “आँधीबाट प्र’भावित हाम्रा नागरिक र उनीहरुको सम्पत्तिको र’क्षा गर्न खोजी तथा उद्धारका लागि हामीले हाम्रा श्रोत साधनहरु परिचालन गरेका छौँ,” गभर्नर रिभेसले लेखेका छन् ।उनले कोही पनि नागरिक एक्लै नरहेको र उनीहरुको साथमा सरकार रहेको बताउदै चि’न्ता नलिन आग्रह गरेका छन् ।

पूर्वानुमान विभागले यस्तो आँ’धी आउनसक्ने अ’नुमान पहिले नै गरिएको बताएको छ । विभागले यस आ’धीलाई अ’पेक्षित नै भएको जनाएको छ । – रासस

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button