जम्मू कश्मीरमा भारी हिमपातको बीचमा सेनाले गर्भवती महिलालाई उदार गर्यो

भारतीय सेनाले शनिबार जम्मु कश्मीरको बोनियार तहसीलको नियन्त्रण रेखा (LOC) छेउमा रहेको गग्गर हिल गाउँबाट एक गर्भवती महिलाको उदार गरेको छ। सेनाले ती महिलालाई भारी हिमपात र खराब सडकको बावजुद बोनियारको प्राथमिक स्वास्थ्य सेवा केन्द्रमा (PHC) पुर्याएको छ।

सेनाको एक प्रेस विज्ञप्तिअनुसार जनवरी ८ मा १०.३० बजे बोनियार तहसीलको एलओसी सँगैको गाउँ घागर हिलमा भारतीय सेना पोस्टले गम्भीर अवस्थामा रहेकी गर्भवती महिलालाई तत्काल चिकित्सा सहायताको लागि अनुरोध गर्दै स्थानीयहरुबाट जानकारी प्राप्त भएको थियो।

सेनाको मेडिकल टोली घटनास्थलमा पुगेको थियो। बिरामीको प्रारम्भिक मूल्याङ्कन पछि गम्भीर अवस्थालाई ध्यानमा राख्दै आकस्मिक उदारको योजना बनाइएको थियो। भारी हिमपातका कारण पारोबाट गाउँसम्म सवारीसाधन आवतजावत गर्न कठिन भएको सेनाले जनाएको छ ।
छिटो निर्णय गर्दै सेनाले स्ट्रेचर तयार गरी सलासनसम्म बिरामीलाई स्ट्रेचरमा राखेर जनस्वास्थ्य केन्द्रको एम्बुलेन्समा सार्ने योजना बनायो । आर्मीले भन्यो, “त्यसपछि धेरै समय नगुमाई ब्याटलफिल्ड नर्सिङ असिस्टेन्ट (बीएफएएनए) सहितको उद्धार टोली ११ बजे सलासनतर्फका पोर्टरहरुसँगै खड्गगर हिलबाट सरुवा भयो।”

अप्ठ्यारो र भारी हिमपातका बाबजुद पनि उद्धार टोली र भरियाले बिरामीलाई सकुशल ६.५ किलोमिटर जिल्ला सलासनमा ल्याए र दिउँसो १ः४५ बजे पीएचसी बोनियारबाट स्वास्थ्यकर्मीको टोलीलाई बुझाएको थियो। सामूहिक पहल र समयमै सहयोग गरेकोमा परिवार र स्थानीयले सेना, नागरिक प्रशासन र पीएचसी बोनियारप्रति आभार व्यक्त गरेका थिए।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button