विराटको कप्तानीमा एक मात्र वानडे खेल्ने ३ भारतीय खेलाडी

काठमाडौंः धेरै वर्षदेखि एकदिवसीय ढाँचामा भारतको कप्तानी गरेका विराट कोहलीलाई हालै यो पदबाट हटाइयो।

चयनकर्ताहरूले रोहित शर्मालाई भारतीय टोलीको नयाँ एकदिवसीय कप्तान नियुक्त गरेका छन्। रोहित फिट रह्यो भने दक्षिण अफ्रिका भ्रमणमा हुने एकदिवसीय शृंखलामा टिमको कमाण्ड सम्हाल्ने छन्।

कोहलीले पहिलो पटक २०१३ मा एकदिवसीय ढाँचामा भारतीय टोलीको कप्तानी गरेका थिए। यद्यपि, एमएस धोनीले कप्तानी छोडेर टोलीको राम्रो नेतृत्व गरेपछि उनले २०१७ मा नियमित रूपमा मौका पाए।

एकदिवसीय कप्तानका रूपमा विराट कोहलीको अन्तिम खेल यस वर्ष पुनेमा इंग्ल्याण्डविरुद्धको तीन खेलको शृङ्खलाको अन्तिम खेल थियो। जसमा भारतीय टोली विजयी भएको थियो।

विराटको कप्तानीमा धेरै खेलाडीहरूले ओडीआई डेब्यू गरे। तिमध्ये केहीले टोलीमा आफूलाई स्थापित गरे त केही खेलाडीहरू खराब प्रदर्शनका कारण बाहिर भए। कोहलीको कप्तानीमा मात्रै एकदिवसीय खेल खेल्ने मौका पाएका केही खेलाडीहरु थिए जसको बारेमा तपाईलाई थाहा नहुन सक्छ। आज हामी कोहलीको कप्तानीमा एक मात्र ओडीआई खेल्ने ३ भारतीय खेलाडीको चर्चा गर्दैछौँ

३. मोहम्मद सिराज

पूर्व एकदिवसीय कप्तान विराट कोहलीले टेस्ट ढाँचामा भारतका लागि घातक बलरको रूपमा उभिएका फास्ट बलर मोहम्मद सिराजको करियरलाई आकार दिन महत्त्वपूर्ण भूमिका खेलेका छन्।

विराटले सिराजलाई निरन्तर साथ दिएर आफ्नो आत्मविश्वास देखाए। सिराज टेस्टमा भारतीय टोलीका नियमित सदस्य हुन् तर सेतो बल क्रिकेटमा उनले अहिलेसम्म धेरै मौका पाएका छैनन्।

सिराजले विराट कोहलीको कप्तानीमा एडिलेडको मैदानमा २०१८–१९ को अष्ट्रेलिया भ्रमणमा एकदिवसीयमा डेब्यु गरेका थिए। आफ्नो डेब्यु खेलमा सिराजले १० ओभरमा ७६ रन दिएर एक पनि सफलता हात पार्न सकेनन्। सिराजको करियरको यो एकमात्र एकदिवसीय खेल थियो।

२. शिवम दुबे

अलराउन्डर शिवम दुबेले २०१९ मा भारत भ्रमणमा वेस्ट इन्डिजविरुद्ध आफ्नो वानडे डेब्यू गर्ने मौका पाए। चेन्नईमा भएको पहिलो एकदिवसीय खेलमा दुबेले आफ्नो क्षमता प्रमाणित गर्ने मौका पाए तर उनी खासै प्रभाव छोड्न सकेनन्।

पहिले ब्याटिङ गर्दै दुबेले ६ बलमा ९ रन बनाए। त्यसपछि बलिङमा ७.५ ओभरमा कुनै विकेट नलिई ६८ रन खर्चे। बलरको खराब प्रदर्शनका कारण यो खेलमा भारतले हार बेहोरेको थियो। यो खेलपछि दुबेले एकदिवसीय खेल्ने मौका पाएका छैनन्।

१.शुभमन गिल

शुभमन गिलले २०१९ मा न्युजिल्यान्ड भ्रमणमा रहेको एकदिवसीय शृंखलाको चौथो खेलबाट एकदिवसीय क्रिकेटमा डेब्यू गरेका थिए। हालसम्म गिलले आफ्नो करियरमा तीन ओडीआई खेलेका छन् तर यो अवधिमा उनले विराट कोहलीको नेतृत्वमा एउटा मात्र खेल खेलेका छन्।

२०२० को अन्त्यमा गिलले क्यानबेरामा अस्ट्रेलियाविरुद्धको तेस्रो एकदिवसीय खेलमा इनिङ खोल्ने अवसर पाए। जसमा उनले ३९ बलमा ३३ रन बनाएका थिए। त्यसपछि रोहित शर्मा, शिखर धवन र केएल राहुलजस्ता ब्याट्सम्यानको उपस्थितिका कारण गिलले भारतबाट ओडीआई खेल्ने मौका पाएका छैनन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button