एकै परिवारका ९ जनामा ​​ओमिक्रोन संक्रमण भएको पुष्टि

एकै परिवारका ९ जनामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोन देखिएको समाचार सार्बजनिक भएको छ  । राजस्थानमा ९ जनामा ​​ओमिक्रोन संक्रमण पुस्टि भएको हो ।  विभागले दक्षिण अफ्रिकाबाट आएका परिवारलाई आरयूएचएसमा भर्ना गरिसकेको चिकित्सा सचिवले बताए। दक्षिण अफ्रिकाको राज्यमा उनको सम्पर्कमा आएका अन्य ५ जनामा ​​पनि संक्रमण देखिएको छ । उनीहरुलाई पनि आरयूएचएसमा भर्ना गरिएको छ ।

सचिवले दक्षिण अफ्रिकाबाट परिवारसहित आफूसँग सम्पर्कमा आएका ३४ जनाको नमूना लिइएको थियो जसमध्ये ९ जनामा ​​कोरोना संक्रमणको नयाँ संस्करण ओमिक्रोन पोजेटिभ देखिएको छ भने बाँकी २५ जनाको नेगेटिभ आएको छ । सिकर जिल्लाको अजितगढको एक परिवार पनि उक्त परिवारको सम्पर्कमा आएको उनले बताए ।

विभागले ती सबै ८ जनालाई सिकरमा पनि ट्रेस गरेको थियो । उनीहरु सबैको कोरोना नेगेटिभ देखिएको छ । उनले सम्पर्कमा आएका सबैको ठूलो परिमाणमा कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ गरी नमूना परीक्षण भइरहेको बताए । दक्षिण अफ्रिकाबाट परिवार जयपुर आएपछि मात्र विभाग पूर्ण सक्रिय भएको गलरियाले बताए ।  उनीहरुलाई निरन्तर निगरानीमा राखिएको छ । विभागले सघन ठेक्का ट्रेसिङ गरिरहेको उनले बताए । सम्पर्कमा आएका सबैको पहिचान गरी उपचार सुरु गरिनेछ ।

चिकित्सा सचिवले सर्वसाधारणलाई कोरोनाको पालना गर्ने आचरणलाई कडाइका साथ पालना गर्न अपिल गरेका छन् । उनले घरबाट बाहिर निस्कँदा सबैले मास्क लगाउने, सामाजिक दुरीको पालना गर्ने, साबुन पानीले हात धुने र कोरोना भ्याक्सिनको डोज लिन नबिर्सने बताए । उनले संयमता अपनाएर मात्रै कोरोना जस्तो महामारीबाट बच्न सकिने बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button