बाहिरबाट फर्केका श्रीमानले ए’ड्स सारेपछि, श्रीमानको र श्रीमतीको गो’प्यअ’ङ्गनै झरेपछि यस्तो बिजोग (भिडियो)


काठमाडौ -संसारमा विभिन्न नयाँ रोग भित्रिरहेका छन् । व्यस्त जीवनशैली र खानपानबाट मानिसहरु दि,नानुदिन विभिन्न रोगबाट ग्रसित भइरहेका छन् । हामीले यौ,न सम्प,र्कबाट सर्ने एच,आई,भी र ए,ड्सको बारेमा त सुनेकै छौ र पढेका पनि छौ । हामी यौ,न स,म्पर्कबाटै लाग्ने अर्को चार ख,तरना,क रोग पनि छन्, जुन तपाइलाई थाहा नहुन पनि सक्छ ।नेपाली समाजमा एक पछी अर्को घ!टना आएको छ । कतिपय घ-टना जानेर हुन्छन भने कतिपय घ?टना आफुखुसील! गर्दा भुमरीमा परिने घटना हो । जीवन मानिसको लागि अति आवस्यक कुरा हो।

स्वस्थ्य जुन जिवन भएर जिउनु नै ठूलो कुरा हो ।स्वस्थ्यको लागि खेलाजी भने गर्न हुदैन । सानो ग,ल्तिले दृघकालिन रोगले ग्र,सित हुनुपर्छ । आजभोलि अनेक प्रकारका बिरामिहरु भे-टिन गरेका छन । यस्तै एचआ-ईभीले थालिएका एकै परिवारका दुवै जनाको यस्तो दर्दनाक अवस्था रहेको छ।यो खत,रा रोग लाग्दा सडकको बास भएको छ। बिरामी हुदा कसैसित कोहि कसैको हातबाट सहयोग नहुदा यस्तो अवस्था भएको हो ।

अहिले श्रीमान श्रीमत एउटा मन्दिरको छेउको खुल्ला आकाशमा रातदिन बस्न बाध्य भएका छन् । कमाइएर पैसा हुने बेला सम्म काठमाण्डौमा कोत भाडामा बसेका यो जोडी जव बिरामी परेर थालिए त्यसपछि उनीहरुलाई कसैले पनि कोठामा राख्न मानेन कारण थियो निहारुलाई एचआईभी लागेर श्रीमान श्रीमतीको गोप्य अङ्ग कुहिएर् गन्हाउने अवस्थामा थियो ।

यस्तो अवस्था भैसकेपछि अब उनीहरुलाई कसले राख्ने ? कहिँ त बस्नु पर्यो भनेर अहिले उनीहरु मन्दिर छेउको खुल्ला आकाशमा बसेका छन् । यहि खुल्ला आकाशमा बस्दा पनि कतिले गा’लि गरेर यहाँ बाट हट्न भन्छन् भने कतिले नराम्रो दृष्टिकोणले हेर्ने गरेको उनीहरु बताउछन् । अब यो जोडी काम गर्न सक्ने अवस्थामा पनि छैन भने साथमा पैसा पनि छैन । २०७२ को भूकम्पले आफ्ना सबै लग्यो अब आफन्त भन्ने पनि कोहि छैनन् त्यसैले पनि उनीहरु खुल्ला आकाशमा बस्न बाध्य भएका हुन् ।

उनीहरुको पिडा निकै छ तर उनीहरुलाई सहयोग गर्ने हातहरु अघि बढेका छैनन् त्यसैले पनि तपाईले यो समाचार पढेपछि यो भिडियो हेरेपछि सक्दो शेयर गरि सबै माझ पुर्याईदिनु होला जस्ले गर्दा कुनै सहयोगी मनले यो जोडीलाई सहयोग गर्न सक्नु हुन्छ । तपाईको एक शेयर पनि ठुलो महत्व राख्छ त्यसैले पनि शेयर गरि सबै माझ पुर्याउन मदत गर्नुहोला ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button