पाकिस्तानमा भारी वर्षापछि आएको बाढीमा परी १७ जनाको मृ’त्यु


एजेन्सी, २४ फागुन । किस्तानमा परेको मुसलधारे वर्षापछि आएको बाढीका कारण विगत २४ घण्टामा कम्तीमा १७ जनाको मृ’त्यु भएको स्थानीय सञ्चारमाध्यमले शनिबार जनाएका छन् ।मृ’त्यु हुनेमा महिला तथा बालबालिका रहेका उ’द्धारमा स’म्लग्न अधिकारीलाई उ’द्धृत गर्दै पाकिस्तानी सञ्चारमाध्यमले लेखेका छन् ।देशको उत्तर–पश्चिमी खैबर पख्तुनख्वा प्रान्तमा मुसलधारे वर्षाको सबैभन्दा नराम्रो प्र’भाव परेको बताइएको छ ।उ’द्धारकर्मीले कैयौँ अन्य व्यक्तिलाई घा’इते अवस्थामा उ’द्धार गरेको पनि बताइएको छ ।

वर्षा र त्यसपछिको बाढी तथा डु’वानका कारण खैबर प’ख्तुनख्वा प्रान्तका विभिन्न ग्रामिण इलाकामा मात्र १२ व्यक्तिको मृ’त्यु भएको उक्त प्रान्तका विपत व्यवस्थापन अधिकारी जावद खलिलले बताउनुभयो । वर्षाका कारण कम्तीमा १० घर र एउटा विद्यालयमा क्ष’ति पुगेको बताइएको छ भने ठूलो मात्रामा हिउँदे बाली नष्ट भएको बताइएको छ ।वर्षाका कारण अन्य दुई बालबालिका सहित कम्तीमा पाँच जनाको पूर्वी पञ्जाव राज्य र दक्षिणपश्चिमी बालोचिस्तान राज्यमा मृ’त्यु भएको उहाँले बताउनुभयो ।महाशाखाले शनिबारपछि मौसममा सुधार आउने बताएको छ ।

भारी वर्षा र हिमपातका कारण पाकिस्तानका हिमाली तथा पहाडी क्षेत्रमा सामान्य जनजीवन प्रभावित भएको छ ।पाकिस्तानको मौसम विज्ञान महाशाखाले गत सोमबार नै बुधबार देखि देशका अधिकांश स्थानमा वर्षा हुने भन्दै सावधानीका लागि नागरिकहरूलाई सचेत गराएको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button