१६ जनाले करणी गर्दा ८ वर्षकी बालिकाको निधन


काठमाडौँ / आफ्ना केही आफन्तसहित १६ जनाले करणी गरेकी एक ८ वर्षकी बालिकाको बिहीबार शंकास्पद स्थितिमा निधन भएको छ । घटना भारतको चेन्नइको विलुपुरमको हो । पुलिसका अनुसार बालिका केही दिनदेखि पेट दुखाइ र ज्वरोसँग जुधिरहेकी थिइन् । पुलिसले बालिकाको निधनको घटनामा आइपीसी धारा १७४ अन्तर्गत मुद्दा दर्ता गरेको छ ।

३ कक्षामा पढ्ने ती बालिका आमा, दिदी, सौतेनी पिता र सौतेनी दाजुसँग बस्थिन् । बुधबार राती उनी शौचालय गएपछि फर्किइनन् । पछि आमाले छिमेकीको सहयोगमा ढोका फुटाएर हेर्दा उनी भित्र बे’हो’स अवस्थामा ल’डेकी थिइन् । अस्पताल लिएर गएकोमा त्यहाँ डाक्टरले बालिकालाई मृ’त घोषित गरिदिए ।

२०१७ मा बालिकाकी आमा आफ्ना पतिसँग छुट्टिएकी थिइन् र चेन्नइ गएकी थिइन् । यस क्रममा उनले आफ्ना दुई छोरीहरुलाई आफन्तकहाँ छोडेर गएकी थिइन् । चेन्नइ गएको १ वर्षपछि आमा फर्किइन् । फर्किएपछि उनले आफ्ना २ छोरीहरुसँग यौ’न शो’षण र करणी भएको थाहा पाइन् । त्यसपछि उनी छोरीहरुलाई लिएर पुडुचेरी गइन् ।

त्यहाँ गएर उनले छोरीहरुलाई अर्कै स्कुलमा भर्ना गरिन् । स्कुलमा बालिका अचानक बे’हो’स भएपछि उनलाई अस्पताल लिएर गइएको थियो । अस्पतालमै उनलाई करणी गरिएको थाहा भएको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button