मलेसियामा गैरकानूनी रुपमा बसेका नेपालीसहित २ सय बढी श्रमिक पक्राउ


दोहा– मलेसियाको अध्यागमन विभागले गैरकानूनी रुपमा बसेका नेपालीसहित २ सय ५ आप्रवासी श्रमिकलाई पक्राउ गरेको छ ।अध्यागमनले त्यहाँको पुडु अपार्टमेन्टमा छापा मारेर उनीहरु पक्राउ गरेको हो ।पक्राउ पर्नेहरुमा नेपाल,बंगलादेश र इन्डोनेसियाका रहेका छन् ।

पक्राउ परेकाहरुसंग वैध कागजात, पास वा अनुमतिपत्र केही नभएको विभागलाई उदृत गर्दै मलेसियाबाट प्रकाशन हुने द स्टार पत्रिकाले जनाएको छ ।पक्राउ गरिएका केही व्यक्तिहरू २०१६ देखि गैरकानूनी तरिकाले त्यहाँ रहेको बताइएको छ । पक्राउ गरिएकाहरु २० देखि ४० वर्ष उमेर समूहबीचका रहेका विभागले जनाएको छ ।

क्वालालम्पुर अध्यागमन निर्देशक हमीदी आदमका अनुसार जनताबाट गुनासो आएपछि विभागले उक्त अपार्टमेन्टमा छापा मारेर उनीहरुलाई पक्राउ गर्न सफल भएको हो ।उनीहरुलाई थप अनुसन्धानका लागि क्वालालम्पुर अध्यागमन मुख्यालयमा पठाइएको निर्देशक हमीदीले बताए । पक्राउ परेकाहरुको परिचय खुलाइएको छैन ।

मलेसियाले गैरकानूनी रुपमा बसेका नेपालीसहित आप्रवासी कामदारलाई गत डिसेम्बरदेखि नै स्वदेश फर्किने मौका प्रदान गरेको छ ।मलेसिया सरकारले त्यहाँ गैरकानूनी रुपमा रहेका कामदारहरुको व्यवस्थापनको लागि रिक्यालीब्रेसन कार्यक्रम घोषणा गरेर स्वदेश फर्काईरहेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!
Close